O blogu

Blog ochransiznacku.sk je zameraný na ochranu brandingu v širšom slova zmysle.

"Soňa z ochransiznacku.sk je skutočný odborník na duševné vlastníctvo. Doteraz som túto oblasť veľmi neriešil, pretože som si myslel, že v mojej oblasti a na Slovensku také niečo nepotrebujem. Mýlil som sa. Na Soni sa mi páči, že čokoľvek sa jej v tejto oblasti spýtam, veľmi rýchlo a ľudsky mi to vysvetlí a nezaťažuje ma rôznymi právnymi záležitosťami, ktorým ani nerozumiem. Vďaka nej mám konečne ochranné známky, obchodné podmienky, ochranu osobných údajov či autorské práva v poriadku a môžem s kľudom spávať."

Michal Kopecký Autor bestsellerov Príťažlivosť a Ako ju získať, zakladateľ akozbalit.sk december 20, 2017

Čo je pod pojmom “branding” potrebné rozumieť?

Jeff Bezos (zakladateľ a CEO amazon.com) branding vystihol ako

to, čo o o Vás ľudia rozprávajú, keď nie ste v miestnosti!

samozrejme uvedený výrok je potrebné brať s nadhľadom 😉

Branding podnikateľa, freelancera, developera, ako aj umelca z pohľadu práva duševného vlastníctva tvoria nielen ochranné známky, ktoré Vám iste hneď napadli, ale aj výsledky tvorivej duševnej činnosti, ktoré chráni autorské právo, prípadne právo dizajnov a tiež aj označenia odlišné od ochranných známok, ktorými sú doménové mená a logá (nezapísané označenia). A samozrejme nesmieme vynechať ochranu obchodného mena.

Na blogu ochransiznacku.sk sa budem venovať týmto oblastiam práva duševného vlastníctva v spojení s aktuálnymi otázkami na online trhu ako aj na offline trhu.

Prečo slogan Now or never – teraz alebo nikdy?

Právo duševného vlastníctva sa vyznačuje preventívnou ochranou (yes, safety first, poznáme). Avšak ak napr. úspešne rozbehnuté podnikanie nemá zaregistrovanú ochrannú známku a dôjde k jej registrácii niekým iným, na následnú ochranu Vašich práv už môže byť bohužiaľ príliš neskoro – viac v článkoch na blogu.

A preto ochráňte si svoj branding, teda svoju značku Now or never = Teraz alebo potom už fakticky nikdy.

Verím, že Vám s tým pomôžem – zaujímavé blogové príspevky sú na ceste 😉

Ak chcete zostať v kontakte a byť informovaný o novinkách zo sveta autorského práva, ochranných známok, doménových mien a dizajnov, zadajte svoj e-mail tu:

Zadaním Vašej e-mailovej adresy súhlasíte so zasielaním noviniek zo sveta ochransiznacku.sk. E-Mail Vám bude chodiť odo mňa (Soňa Surmová) max. 1x do mesiaca. Kedykoľvek sa môžete odhlásiť zaslaním e-mailu na sonasurmova@ochransiznacku.sk. Vašu e-mailovú adresu uchovávam po dobu 5 rokov. Viac sa dozviete v Zásadách spracúvania osobných údajov (odkaz v pätičke webstránky).

E-mailová adresa:

Zadaním Vašej e-mailovej adresy súhlasíte so spracovaním tohto Vášho osobného údaju – e-mailovej adresy- výhradne na účely Vášho informovania o novinkách vo svete práva duševného vlastníctva.