Leto je v plnom rozpuku, teploty lámu rekordy… Nezabúdajme však, že grant na preplatenie poplatkov za prihlášku ochrannej známky EÚ beží ďalej…a to do vyčerpania prostriedkov. To ako funguje sa dozviete v mojom staršom článku: Ochranná známka® s platnosťou v celej EÚ a ako ušetriť na poplatkoch 🙂

Maximum z grantu získate pri prihláške do 5 tried tovarov a služieb, ktorá na európskej úrovni stojí na poplatkoch voči úradu 1 350 Eur – pri tejto prihláške Vám je do cca. 4 týždňov po jej podaní preplatené maximum, ktoré je z grantu možné, a to suma vo výške 1 000 Eur.

Túto all inclusive službu, ktorá zahŕňa nielen poradenstvo pri ochrane Vašej značky a prípravu samotnej prihlášky ochrannej známky EÚ, ale aj spracovanie žiadosti v rámci grantu a žiadosť o preplatenie poplatkov nájdete u mňa vrátane osobného prístupu 🙂 Pokojne ma kontaktujte 🙂

Len pre osvieženie:

  1. Prečo si chrániť značku 1
  2. Prečo si chrániť značku 2
  3. Čo je spôsobilé byť ochrannou známkou

Prajem Vám ešte krásne leto a samozrejme nezabudla som, že som Vám sľúbila ešte recenziu príbehu značky Dior. Dodám, akonáhle trochu klesnú teploty 🙂 Zatiaľ si môžete osviežiť príbeh značky Chanel 🙂

Pripájam čerstvú recenziu mojich klientov, ktorí si prešli procesom prípravy prihlášky ochrannej známky EÚ a samotného grantu EÚ pri plnej spokojnosti 🙂 keď je takáto možnosť (grant), neváhajte ju využiť 🙂

Táto skúsená právnička, JUDr. Soňa Surmová, ktorá nás nedávno nadchla svojou dokonalosťou a profesionálnosťou nás zastupovala v 2 procesoch:

1-krát v procese zápisu ochrannej známky na európskej úrovni

2-krát v procese získavania grantu (vrátenie vysokých nákladov vo výške až 75%) na európsku ochrannú známku pre náš nový projekt s názvom SpuKid, ktorý je zameraný na zábavne-vzdelávanie detí vo veku od 0 do 6 rokov.

Naším hlavným cieľom bolo nájsť spôsob, ako zmeniť tradičný prístup k vzdelávaniu a priniesť niečo nové, inovatívne a hlavne zábavné, aby učenie nebola nuda. S jej úžasnou pomocou a bezchybným vedením sme tento náš nový projekt úspešne rozbehli, plnohodnotne ochránili na európskej úrovni a celý proces prebehol bez jedinej chyby alebo problému. Vysvetlila nám všetky triedy s takou precíznosťou a jasnosťou, aby sme sa nedostali do stretu záujmov. Priebeh registrácie značky prebehol hladko a bez akýchkoľvek problémov a to isté platí aj o vrátení vysokých nákladov vo výške až 75%. Áno, peniaze sme dostali na náš účet späť.

Jej služby si nesmierne vážime a sme veľmi spokojní. Poskytla nám odborné poradenstvo, ktoré bolo vždy na mieste a veľmi užitočné. Svedčí o tom jej vysoká úroveň odbornosti a skúseností. Rovnako je potrebné podotknúť, že JUDr. Surmová svoju prácu odviedla s absolútnou parádou. Jej prístup bol veľmi profesionálny, zároveň však aj ľudský a priateľský. Počas celého procesu sme sa cítili veľmi pohodlne a bezpečne. Preto, ak niekto z vás hľadá skúsenú právničku, ktorá môže ochrániť vašu značku na slovenskej alebo európskej úrovni, vrelo odporúčame JUDr. Soňu Surmovú. Jej služby sú naozaj bezkonkurenčné a my sme presvedčení, že s ňou určite neoľutujete.

Ešte raz veľmi pekne ďakujeme

Elenka a Marek – Váš osobný zábavno-vzdelávací tím pre deti vo veku od 0 do 6 rokov

Ešte raz prajem krásny zvyšok leta 🙂

Soňa z ochransiznacku.sk

Skúsenosti s grantom SME Fund – preplatenie poplatkov za ochrannú známku EÚ až do výšky 75%

Soňa Surmová


Právnička, advokátka, európska zástupkyňa pre ochranné známky a dizajny, nadšenkyňa pre oblasť práva duševného vlastníctva. Väčšinu času venuje problematike práva ochranných známok, doménových mien, práva dizajnov ako aj práva na ochranu nezapísaného označenia - t. j. loga a ich ochrane. Fanúšička umenia, šitia a života v zmysle hesla Now or never! Teraz alebo nikdy! - Live the life you love, love the life you live - Ži život, ktorý miluješ, miluj život, ktorý žiješ! :)


Post navigation


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

18 − 14 =